Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Utorok 26.03.2019
aktuálne o 17:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 5°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 1°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Hodina Zeme – Zúčastnite sa aj vy!

Hodina Zeme – Zúčastnite sa aj vy!

Každý občan mesta Vranov nad Topľou sa môže v sobotu 19. marca od 20.30 h do 21.30 h zapojiť do tzv. Hodiny Zeme, a to zhasnutím osvetlenia vo svojej domácnosti. Do symbolického vypínania svetiel na jednu hodinu sa zapojí aj mesto Vranov nad Topľou zhasnutím verejného osvetlenia na Sídlisku 1. mája v jeho prvej časti.

Táto kampaň je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti. Prvýkrát odštartovala v Sydney v Austrálii v roku 2007. Zúčastňuje sa jej viac ako 7000 miest a obcí v 162 krajinách po celom svete a prepája tak viac ako miliardu ľudí. Do tmy sa ponoria nielen jednotlivci a ich domácnosti, ale aj rôzne firmy, hotely, bary, predajne či celé ulice a mestá. Do kampane sa zapojili aj mnohé svetoznáme objekty, napríklad Eiffelova veža v Paríži, Golden Gate v San Franciscu, Koloseum v Ríme, Sfinga a pyramídy v Egypte či socha Krista Spasiteľa v Rio de Janeiro. Slovensko sa po prvýkrát projektu zúčastnilo v roku 2011.

Symbolickým vypnutím osvetlenia chce hlavný organizátor WWF (World Wildlife Fund) zvýšiť povedomie verejnosti v oblasti globálneho otepľovania, klimatických zmien a svetelného znečistenia. Cieľom nie je ušetriť energiu za jednu hodinu, ale motivovať ľudí, aby žili rozumnejšie, zodpovednejšie a šetrnejšie voči prírode a životnému prostrediu. Projekt Hodina Zeme nie je o jednej hodine ročne, ale o drobných zmenách v každodennom živote bežného človeka. Stačí zhasnúť svetlo v miestnosti, kde nikto nie je, viac chodiť peši či na bicykli a menej autom, začať triediť odpad, používať šetrné svietidlá… Možností, ako pomôcť planéte a v konečnom dôsledku aj sebe, je veľa a je len na nás, kde začneme.

« späť

aktualizácia: 30.03.2016 | počet zobrazení: 1518

Počet návštev od 21.02.2008: 2864568
Počet návštev dnes: 758
fb