Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Sobota 23.03.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 8°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 17°C / v noci 5°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Deň učiteľov

Deň učiteľov

Deň učiteľov Pri príležitosti Dňa učiteľov sa v Dome kultúry vo Vranove nad Topľou dňa 28. 3. 2014 uskutočnila slávnostná akadémia spojená s oceňovaním učiteľov všetkých materských, základných, stredných škôl, ktoré pôsobia v meste Vranov nad Topľou a v jeho regióne. V úvode akadémie sa prítomným prihovoril primátor mesta Ján Ragan.

Z príhovoru primátora vyberáme:„ S príchodom 28. marca, ktorý je v kalendári vyznačený ako Deň učiteľov, akosi častejšie skloňujeme slovo učiteľ. Ktosi múdri na otázku „Kto je učiteľ?“ zaznamenal niekoľko pravdivých vyjadrení. Skúste si na chvíľu zavrieť oči a zamyslieť sa: „Kto je učiteľ?“ Učiteľ je v prvom rade hlavný humanista sveta. Človek, ktorý verí v dobro, múdrosť a plným priehrštím ich denne rozdáva s nádejou, že sa tieto veličiny budú cez jeho žiakov aritmetickým i geometrickým radom šíriť týmto svetom i celým vesmírom. Učiteľ je idealista, ktorý neobmedzene verí, že ľudstvo je možné polepšovať, že je možné vychovávať a vzdelávať tak geniálne nadané deti, ako aj deti s mentálnymi i fyzickými zdravotnými problémami. Učiteľ je jeden z našich prvých a hlavných sprievodcov životom. Má vypestované rozprávkové videnie sveta, v ktorom dobro musí zvíťaziť nad zlom. Inak by svet prišiel o svoju večnú ideu.

Oceňovanie práce pedagógov v kontexte osláv Dňa učiteľov sa stalo v našom meste peknou tradíciou na vyjadrenie vďaky a úcty. Učitelia, ktorých na ocenenie navrhlo vedenie jednotlivých typov škôl, sa podpísali do pamätnej knihy mesta a prevzali ďakovný list za obetavú prácu pri vzdelávaní a výchove mladej generácie v meste Vranov nad Topľou z rúk primátora mesta Jána Ragana. Ocenenie si tento rok prevzalo 46 učiteľov. Zavŕšením milého sviatočného stretnutia bol koncert LEGENDA SHOW, v ktorom vystúpili so známymi hitmi Paľo Vigľaš, Bruno Oravec a Peter Farnbauer.

Deň učiteľov (PDF; 55,9 kB)

« späť

Deň učiteľov Deň učiteľov
« predchádzajúci Deň učiteľov Deň učiteľov Deň učiteľov Deň učiteľov Deň učiteľov nasledujúci »
aktualizácia: 08.04.2014 | počet zobrazení: 23851

Počet návštev od 21.02.2008: 2862410
Počet návštev dnes: 34
fb