Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Utorok 19.03.2019
aktuálne o 14:01
Preva?ne obla?no
teplota 8°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne obla?no
cez deň 9°C / v noci 2°C

« späť
Aktuality a oznamy » Aktuality » Zimná údržba komunikácií v meste Vranov nad Topľou

Zimná údržba komunikácií v meste Vranov nad Topľou

Údržbu a zjazdnosť miestnych komunikácií v zimnom období v meste Vranov nad Topľou vykonáva oddelenie verejnoprospešných služieb, ktoré má k dispozícii veľký sypač s prednou radlicou, malotraktor s rozmetadlom a prednou radlicou, traktor s prednou radlicou a rozmetadlom, 2 traktory so zadnou radlicou, univernálny nakladač, ručnú frézu. V tomto roku mesto zakúpilo na úpravu chodníkov malý sypač s nadstavbou a radlicou a malotraktor s rozmetadlom a prednou radlicou. Zároveň bolo zakúpené nové ručné náradie a ručné rozmetadlá inertného materiálu. Na jednotlivých strediskách sú vytvorené sklady s inertným materiálom. Celkovo mesto zakúpilo 70 ton posypovej soli a 100 ton posypového štrku. 

Dispečing zimnej údržby je zriadený v budove bývalého MsBP na Mlynskej ulici – t. č. 0915 347 179.


Úlohou zimnej údržby je zmiernenie závad v zjazdnosti a schodnosti komunikácií, spôsobených poveternostnými a klimatickými podmienkami.

Poradie udržiavania cestných komunikácií

Na území mesta sa nachádzajú komunikácie, na ktorých vykonáva zimnú údržbu Správa a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja oblasť Vranov nad Topľou – Lomnica smer Kamenná Poruba, Lomnická ulica, Čemernianska ulica, Herlianska ulica, Prešovská ulica, Duklianskych hrdinov, Mlynská a Staničná ulica.
Mesto Vranov nad Topľou vykonáva údržbu mestských komunikácií, ktoré sú rozdelené do dvoch okruhov podľa dôležitosti.
Prvý okruh zabezpečuje zjazdnosť ciest pre sanitky, hasičov, autobusy, patria sem všetky komunikácie v kopcoch (Dubník, Okulka, Sídlisko 1. mája, Vinice), Námestie slobody, Milana Rastislava Štefánika, Dlhá ulica, Domašská ulica, Sládkovičova ulica, Budovateľská ulica, Bernolákova ulica, Dobrianskeho ulica, Na hrunku, Sídlisko I. mája, Ulica gen. Svobodu, Ulica E. Urxa, Viničná ulica, Slnečná ulica. Ostatné cesty sú zaradené do druhého okruhu.

« späť

aktualizácia: 08.01.2019 | počet zobrazení: 300

Počet návštev od 21.02.2008: 2858625
Počet návštev dnes: 497
fb